Czym jest świerzb psi?

Świerzb Psi to nic innego jak pasożyt który należy do roztoczy, dochodzi do jego zakażenia w skutek kontaktu z innym zarażonym psem chociaż również w skutek za pomocą grzebienia lub innego przedmiotu dla pupila oczywiście tylko wtedy gdy na przedmiocie znajdowały się świerzbowce.
Jak się okazuje nie tylko Nasze psiaki mogą mieć świerzba, mogą go również posiadać w naszym gospodarstwie domowym koty, świnki morskie czy króliki lecz też może się On przenosić na ludzi.

Jak rozpoznać świerzb u psa?

Jak wiadomo istnieją Dwa rodzaje świerzbowca z czego przekłada się to na inne rozpoznanie. Świerzb Drążący daje najbardziej charakterystyczne objawy które są zauważalne od razu, gdy tylko zauważamy że Nasz pupil się drapie dosłownie wszędzie po całym ciele. Ten rodzaj pasożyta dobrze znosi niskie temperatury z tego względu że rozmnaża się i żeruje w zewnętrznej warstwy skóry, stąd też pies może znacznie częściej się drapać w ciepłych pomieszczeniach. Zwykle atakuje młode i starsze psy, a jego żywotność bez jakiegokolwiek leczenia może się utrzymywać nawet do 12 miesięcy.
Drugim rodzajem jest Świerzb uszny który atakuje przewody słuchowe psów, atak pasożyta następuje w bezpośrednim spotkaniu z zarażonym pupilem, lecz najbardziej narażone są szczenięta. Jeżeli zauważymy że Nas pies często potrząsa głową lub drapie się po uszach, a w środku zalega czarnobrązowa wydzielina to bardzo możliwe jest że to właśnie jest świerzb. Największą krzywdę jaką pupil może Sobie zrobić to samookaleczenie.