Czasem, niestety, dzieje się tak, że coś zgubimy. Może być to portfel, a także zwierzę. Mogło ono nam uciec lub zwyczajnie zniknąć. W takich sytuacjach należy wiedzieć, co należy zrobić.

ZAGUBIONE ZWIERZĘ

Zwierzęta są z pewnością członkami rodzin. Powinno się je traktować odpowiednio oraz zapewnić im odpowiednie warunki. Czasem zdarzają się takie sytuacje, gdy nasze ukochane zwierzę zniknie – mogło nam uciec podczas spaceru lub w momencie, gdy tego nie widzieliśmy. Zdarzają się również kradzieże zwierząt. Co należy wiec zrobić, gdy nasze zwierzę zniknie? Przede wszystkim należy dokładnie przeszukać najbliższe otoczenie. Zwierzę w różnych sytuacjach może zachować się w różny sposób. Coś mogło je przestraszyć lub ktoś np. przegonić. Przeszukanie najbliższego otoczenia, popytanie sąsiadów to absolutne minimum.

W następnym kroku przy szukaniu zaginionego zwierzęcia jest zgłoszenie tego do schronisk oraz rozmieszczenie ogłoszeń. Możemy także zadzwonić na policję – gdy np. podejrzewamy, ze ktoś nam zwierzę ukradł. Internet ma bardzo dużą moc, jeśli chodzi o szybkie rozprzestrzenianie się informacji. Portale społecznościowe oraz ogłoszeniowe – w tych miejscach należy zamieścić ogłoszenia. Jeśli nasze zwierzę nie odnalazło się przez dłuższy czas warto rozmieścić na zewnątrz tradycyjne ogłoszenia.

Te osoby, które same znalazły jakieś zwierzę – tworzą ogłoszenia o odnalezieniu. Warto np. wpisać w wyszukiwarkę hasło znaleziono psa Łódź. Możliwe, że już ktoś odnalazł nasze zwierzę. Jeśli faktycznie jest to nasze zwierzę, to należy jak najszybciej skontaktować się z ogłoszeniodawcą i odebrać zwierzę. Warto podziękować takiej osobie.