Pielęgnacja sierści psa jest nieodłącznym elementem dbania o naszego pupila. Ważne jest, aby regularnie poświęcać czas na dbanie o sierść psa i przyzwyczajać go od najmłodszych lat do pielęgnacji.

Każdy właściciel czworonoga chce, aby jego pies miał piękną, błyszczącą i zdrową sierść. Pielęgnacja sierści powinna odbywać się pod kątem rodzaju sierści, jaką ma pies oraz jego rasy. Dostosowanie odpowiednich środków i metod przyniesie na pewno zadowalające efekty.

Jak często chodzić z psem do fryzjera?

Pewnie większość właścicieli psów zastanawia się, co jaki czas należy odwiedzać psiego fryzjera. Wszystko zależy od tego, jaką sierść ma nasz pupil. Psy z długą sierścią muszą częściej udawać się do psiego fryzjera. Szczególnie, wtedy gdy ich sierść szybciej odrasta. Przyjmuje się, że ze swoim czworonogiem do fryzjera, powinno się chodzić przynajmniej raz w miesiącu.

Jeżeli szukasz fryzjera dla psa w swoim mieście, sprawdź tutaj: Fryzjerzy dla psów

Jak sami powinniśmy dbać o sierść psa?

Prócz comiesięcznych wizyt u fryzjera, powinniśmy sami pielęgnować sierść naszego pupila. Wszystko zależy od tego, jaką sierść ma nasz czworonożny przyjaciel. Psy z krótką sierścią powinno się regularnie szczotkować. Najlepiej sprawdza się do tego metalowa szczotka. Dzięki regularnemu szczotkowaniu pozbędziemy się wolnych włosków. U psów z długą sierścią również skupiamy się na regularnym szczotkowaniu. W długiej sierści powstają kołtuny, które trzeba rozczesywać, aby sierść naszego pupila wyglądała zadbanie. Należy tutaj używać delikatnej szczotki, aby nie było to zbyt bolesne dla psa.

Przy tym wszystkim powinniśmy regularnie kąpać naszego pupila, stosując do tego odpowiednie środki przeznaczone dla psów. Warto wybrać szampon z zastosowaniem do stanu skóry naszego psa. Tak, aby cały czas poprawiać jej kondycje i sprawiać by sierść wyglądała jeszcze lepiej. Najczęściej używany szampon dla psów jest z biotyną, który regeneruję skórę i wzmacnia sierść psa.

Artykuł stworzony we współpracy z portalem dla miłośników zwierząt: