Kiedy podejmujemy decyzję o posiadaniu zwierzaka, to zazwyczaj zastanawiamy się nad wyborem pomiędzy psem, kotem a gryzoniem. Oczywiście posiadanie zwierzątka to nie tylko radość, ale również obowiązki i odpowiedzialność. Dlatego zawsze wybierajmy futrzaka dopasowanego do naszego stylu życia. Jeżeli większość czasu spędzamy poza domem, to zrezygnujmy z psa i w takiej sytuacji wybierzmy pomiędzy kotem a gryzoniem. W naszym artykule przyjmiemy, iż kot nie trafia w nasze gusta i decydujemy się na gryzonia. W tym wypadku mamy bardzo dużo możliwości i tylko od naszych upodobań i charakteru zależy na jakiego milusińskiego się zdecydujemy. Może to być królik (wiele ras), myszka, chomik, szynszyla, tchórzofretka, szczur, świnka morska, koszatniczka…Gdy już wiemy który zwierzak z nami zamieszka, to wyruszamy na zakupy, ponieważ oprócz wybranego futrzaka musimy zakupić różnego rodzaju akcesoria. Czego najczęściej potrzebują gryzonie?

Akcesoria dla gryzoni

Gdy już zakupiliśmy podstawowe rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania naszego pupila takie jak klatka, poidełka, trociny, sianko, jedzenie, to czas pomyśleć o zabawkach, które będą umilać czas zwierzakowi, gdy my nie będziemy mogli się nim zająć w danej chwili. Co najlepiej się sprawdzi? Otóż są takie akcesoria które lubią wszystkie gryzonie, zawsze są one świetną zabawą i sprawiają zwierzętom wiele frajdy. Przedstawimy kilka z nich:

Kołowrotek

Przede wszystkim przy wyborze kołowrotka należy kierować się rozmiarem, tym dla jakiego rodzaju gryzonia i ceną. Nie kupujmy tych najtańszych, ponieważ często są one niesolidnie wykonane i mogą się zepsuć podczas gdy nasz pupil będzie akurat z nich korzystał. Kołowrotek pomoże zwierzakowi rozładować energię wtedy gdy my nie możemy się nim zająć, ale pamiętajmy, że dla naszego futrzaka czas spędzony z panem/panią jest nie do zastąpienia. Różne akcesoria znajdą państwo również w sklepie https://sytyzwierzak.pl/wszystko-dla-gryzoni-290.

Tunel

Jest to kolejna rzecz którą warto kupić, gryzoń to gryzoń i nic tego nie zmieni nawet najpiękniejsze mieszkanie. Ten rodzaj zwierząt naturalnie lubią się chować i kryć, potrzebują instynktownie mieć swoje odosobnione miejsce a tunel świetnie się do tego nadaje. Ten rodzaj „zabawki” może być wykonany z różnych materiałów a najbardziej popularne jest drewno. Tunel z drewna może być również gryzakiem.

Hamak

Hamak idealnie nada się dla myszy lub szczurów, czyli tych gryzoni, które lubią zwiedzać otoczenie na wysokościach. Huśtawki tego typu wykonane są z miękkich materiałów, takich w które pazurki pupili nie będą mogły się wbić i nie zrobią tym samym krzywdy.

Plac zabaw

Jeżeli natomiast chcemy mieć wszystko, to pamiętajmy że nie musimy kupować każdego elementu osobno. Dostępne są gotowe zestawy, place zabaw które łączą w sobie wszystkie rodzaje zabawek, są hamaki, tunele, gryzaki i możemy dostać takie do podwieszania jak i te które układamy na dnie klatki. Należy pamiętać tylko aby po zamontowaniu wszystko sprawdzić dla bezpieczeństwa naszego pupilka.

Akcesoria dla gryzonia- podsumowanie

Powyżej opisaliśmy tylko niektóre z dostępnych akcesoriów dla gryzoni które pomogą im rozładować energię, zapewnią zabawę, dobrze wpłyną na zdrowie, (ponieważ każda aktywność ruchowa jest dobra, a otyłość również zdarza się u zwierząt). Istotne jest aby wybierać je zawsze z najlepszych materiałów i dobrej jakości. Pamiętajmy że zdrowie naszego zwierzaka jest najważniejsze, i że oczywiście czas który z nim spędzamy nie może zostać zastąpiony przez żadną zabawkę, bo my jesteśmy najlepszym towarzystwem.

Artykuł powstał we współpracy z https://sytyzwierzak.pl/