Każdy właściciel psa czy kota wie, że w celu zapewnienia mu prawidłowego rozwoju i komfortu psychicznego, należy od czasu do czasu sprezentować mu jakąś zabawkę czy akcesorium. Dzięki temu zwierzę zajmie się czymś i dostarczy sobie rozrywki, która pomoże mu się odstresować i poczuć lepiej. Dokładnie tak samo sprawa ma się z gryzoniami. Te małe zwierzątka, spędzając dużą część swojego życia w klatce, potrzebują równie wiele stymulujących bodźców co większe futrzaki. Podobnie stresują się mniej, jeżeli zapewni się im komfortowe warunki do życia. Z tego powodu, każdy właściciel któremu zależy na szczęściu swoich gryzoni, powinien zastanowić się nad wyposażeniem ich klatki w odpowiednie legowiska i atrakcje. Poniżej postaramy się zaprezentować parę pomysłów, które znacząco mogą umilić życie naszych milusińskich.

Artykuły dla gryzoni zapewniają im prawidłowy rozwój

Pomimo tego, że gryzonie wydają się niewymagającym zwierzętami, mają również swoje potrzeby. Te żyjące na wolności są sobie je w stanie zapewnić same, ale ich hodowlani kuzyni w całości polegać muszą na człowieku. Pozbawione rozrywki szczury, myszy czy kawie domowe potrafią wpaść w osowienie, które prowadzić będzie do asocjalnych zachowań względem ich właściciela. Często także ta frustracja i niespożytkowana energia może przerodzić się w agresję. Jak temu zaradzić?

Rozwiązanie jest proste, bowiem gryzonie są na tyle inteligentne, że potrafią same zająć sobie czas w kreatywny sposób, wystarczy dostarczyć im do tego narzędzi. Odpowiednie artykuły dla gryzoni to zabawki takie, jak tunele, wielopoziomowe klatki czy zacienione schroniska, w których mogą odstresować się i znaleźć chwilę prywatności.

Hamaki dla chomików i szczurów – korzyści

Warto zaopatrzyć klatki ze swoimi zwierzakami w odpowiednie hamaki dla gryzoni. Podwieszenie kilku hamaków w klatce znacząco wpłynie na samopoczucie mieszkających w niej zwierząt. Gryzonie uwielbiają wylegiwanie się na hamakach, a sama ich obecność motywuje je do ruchu i wspinaczki, by się na nie dostać. Wpływa to korzystnie na ich komfort, ale także pozwala przerwać monotonnie klatki i spalić nieco energii. Hamaki dla chomików oraz innych gryzoni to doskonały wybór. Nadadzą się dla każdej klatki, niezależnie od jej wielkości. Warto wybrać modele, które mają mocne i trwałe taśmy nośne, zabezpieczy to bowiem hamak na dłużej od podgryzania przez gryzonie.

legowiska dla gryzoni – komfortowa przystań

Dobrym wyborem wyposażenia do klatki dla gryzonia mogą być też miękkie legowiska. Wylegiwanie się w nich zapewni zwierzątkom komfort i poczucie bezpieczeństwa. Bardzo prędko zobaczysz to, jak Twój chomik czy fretka zaczną spędzać dużo czasu wypoczywając w tego rodzaju akcesorium. I nie ma się co przejmować zabrudzeniami jakie tam powstaną, bowiem materiałowe legowiska można bardzo łatwo prać.

Jeżeli zastanawiasz się jakie akcesoria dobrać dla swoich gryzoni, skontaktuj się z ekspertami ze sklepu Lauren Design, którzy pomogą i doradzą Ci w wyborze.