W wielu dużych i małych miastach borykamy się zaginionymi lub bezdomnymi zwierzętami. Najczęściej problem ten dotyczy psów. Warto zatem zastanowić się jak postępować, kiedy znajdziemy takiego zwierzaka. Oczywiście pierwszą i najważniejszą kwestią jest powiadomienie straży miejskie oraz lokalnego schroniska. Oprócz tego warto też nagłośnić to zdarzenie, chociażby poprzez przygotowanie różnego rodzaju ogłoszeń. Mogą one mieć formę fizyczną i wówczas umieszczamy je na tablicach ogłoszeń, w parkach, lecznicach i miejscach, gdzie spotykają się entuzjaści zwierząt. Do tego nasze ogłoszenie powinno też zaistnieć w sieci. Będąc w sytuacji, kiedy natrafimy na znalezione psy trójmiasto, warto wiedzieć jak przygotować takie ogłoszenie.

Jak powinno wyglądać ogłoszenie informujące o znalezieniu psa?

W przypadku ogłoszeń informujących o odnalezieniu zwierzaka kluczowe jest zdjęcie. To dzięki niemu opiekun będzie w stanie zidentyfikować swojego pupila. Do tego nawet, jeśli zwierzę nie ma domu, to z ładnym zdjęciem o wiele prostsze staną się jego poszukiwania. Powinno ono być przede wszystkim wyraźnie i kolorowe. Do tego konieczna jest jeszcze treść ogłoszenia.

Warto w nim skupić się na konkretach i tym samym musimy tam zawrzeć takie elementy jak:

– miejsce znalezienia zwierzęcia,
– przybliżony wiek,
– stan zdrowia,
– zachowanie zwierzęcia,
– kontakt do znalazcy.

Tak przygotowane ogłoszenie umieszczamy nie tylko w okolicy, gdzie doszło do znalezienia. Często bowiem zwierze mogło przybyć w szoku jakiś dość pokaźny odcinek. Stąd też warto pamiętać o internecie. Jest tam coraz więcej stron, gdzie można umieszczać takie ogłoszenia. Nie wystarczy jednak umieścić je w 1 -3 miejscach, bo to zdecydowanie za mało. Najlepiej nie ograniczać się w tej kwestii, a do tego warto również skorzystać z mediów społecznościowych.