Jeśli planujemy zakup królika miniaturki, który miałby się stać naszym zwierzęcym członkiem rodziny, musimy zdobyć potrzebną wiedzę o tym gatunku.

żywienie królików miniaturek

Ważne jest, abyśmy odpowiednio wcześnie zebrali niezbędną wiedzę o tym jak wygląda żywienie królików miniaturek, ile one potrafią zjeść i z jakich produktów powinna się składać prawidłowa dieta królika miniaturki. Oprócz tego ważnym zagadnieniem jest również pielęgnacja zwierzaka, ponieważ dzięki niej będzie on wyglądał i czuł się dobrze.

dieta królika miniaturki

Warto pamiętać, że królik jest gryzoniem i musi jeść świeże siano. Granulaty dla królików są dobre, ale nie wystarczą dla zbilansowanej diety zwierzaka, który na wolności przecież żywi się trawą. Jedno jest pewne – powinniśmy w miarę możliwości dopasować naszemu królikowi dietę zbliżoną do tej, którą miałby na wolności. To pozwoli uniknąć mu większości problemów ze zdrowie, bo przecież dobra dieta równa się zdrowie i piękny wygląd. Ważne są również proporcje pożywienia, jakie dajemy królikowi. Warto uzupełniać dietę w warzywa i owoce, ale nie powinny stać się one bazą diety. Suszona trawa z ziołami to najlepsza podstawa i tego powinniśmy się trzymać.