Zastanawiasz się co zrobić by spacery dla Twojego czworonoga były jak najbardziej komfortowe? Zależy Ci na jego dobrym samopoczuciu i swobodzie? Nie wszystkie smycze czy szelki zapewniają psu wygodę. Nie wszystkie są też dla niego zdrowe, mogą ograniczać ruchy stawów lub powodować trudności z oddychaniem. Zwłaszcza, jeżeli pies ciągnie i nie potrafi chodzić dobrze na smyczy. Jeśli Twój czworonożny przyjaciel jest bardzo aktywny, wybierz dla niego szelki bezuciskowe, które nie wpłyną negatywnie na jego zdrowie i rozwój.

Bezuciskowe szelki dla psa – gwarant bezpieczeństwa

Wybierając akcesoria spacerowe dla naszych pupili często stajemy przed wyborem: obroża czy szelki? Oba rozwiązania posiadają swoje zalety, jednakże trzeba wziąć też pod uwagę indywidualne cechy danego psa. Czworonóg, który jest aktywny na spacerach i wszędzie go pełno, przy nieodpowiednio dobranej uprzęży czy obroży może zrobić sobie krzywdę. Podobnie sprawa ma się z tymi psami, które ciągną smycze. Aby upewnić się co do tego, że nasz pupil, niezależnie od temperamentu, jaki przejawia zawsze będzie bezpieczny, warto zdecydować się na bezuciskowe szelki dla psa.

Ważne jest to, by zakupić szelki wykonane z odpowiedniego materiału, który oddycha. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że pies czuje się komfortowo. Konstrukcja uprzęży tego rodzaju sprawia, że nie uciska ona stawów czworonogów, a co za tym idzie nie ogranicza jego ruchów, ani nie prowadzi do deformacji. Zapoznaj się z ofertą sklepu tiptop24.pl i dobierz idealną uprząż dla swojego pupila!

Szelki bezuciskowe dla szczeniaka – idealne dla młodych psów

Pierwsze miesiące psiego życia to nieustanna nauka i rozwój. Warto zadbać zatem, aby ten rozwój przebiegał sprawnie i przede wszystkim zdrowo. Szelki bezuciskowe dla szczeniaka pomogą rozwijać się mu prawidłowo, nie ograniczając jego ruchów i nie wpływając negatywnie na jego zdrowie. Szelki tego typu są dla młodego psa komfortowe i bardzo szybko przyzwyczaja się on do chodzenia w nich. Nadają się nie tylko dla szczeniaków! Psy ras, które nie osiągają dużych rozmiarów również będą czuć się dobrze w takich szelkach. Dokonując wyboru warto zdecydować się na model, który będzie wykonany z materiałów, które nadają się do noszenia całorocznie.

Szelki bezuciskowe – jak dobrać ich rozmiar?

Szukając odpowiedniej uprzęży dla swojego psa należy pamiętać o tym, by dobrać jej rozmiar pod wymiary swojego pupila. Oczywiście posiadają one opcję regulacji, ale dla komfortu naszego pupila należy zadbać o to, by od razu wybrać model dopasowany jak najlepiej do jego budowy. Przed wyborem szelek bezuciskowych w sklepie internetowym, warto zmierzyć obwód klatki zwierzęcia oraz szyi. Należy też pamiętać o tym, by regulować zapięcia przed każdym spacerem, tak żeby uprząż dobrze przywierała do psiego ciała.