Koty, to najbardziej popularne zwierzęta domowe. Mimo, iż lubią chodzić swoimi ścieżkami, bardzo szybko przywiązują się do człowieka i darzą go dużym zaufaniem i miłością.
W większości domów, koty uznawane są za członków rodziny.
Posiadając kota musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

żywienie kota brytyjskiego

Po pierwsze żywienie kota brytyjskiego, powinno być oparte na najwyższej jakości składnikach. Nie sztuka jest podać kotu gotowej karmy, gdyż w ten sposób, możemy mu zaszkodzić.
Wiele składników koty nie mogą spożywać, na przykład zbóż. Są szkodliwe i mogą przyczyni się do chorób i zmiany wagi u kota.
Ile powinny ważyć koty?

koty brytyjskie waga

Koty brytyjskie waga nie jest jednoznaczna. Wszystko zależy od wieku, budowy ciała, stylu życia i sposobu karmienia kota.
Jeśli nasz kot, został wykastrowany, zwróć uwagę na odpowiednie żywienie kota. Istnieją specjalne karmy dla kota po kastracji, które nie powodują ich tycia.
Jeśli Twój kot, waży około 6 kg, nie przejmuj się. Jeśli chodzi o koty brytyjskie waga prawidłowa mieści się w granicy 4 do nawet 9 kg. To jedna z największych kotów domowych. Na ich stosunkowo krótkich łapkach, opiera się szeroka klatka piersiowa i duża głowa, co ma duży wpływ na ich wagę. Jeśli masz jednak jakieś obawy, względem prawidłowej wagi, zawsze możesz skonsultować się z weterynarzem. Z pewnością odpowie na wszystkie pytania.