Wiele osób uważa, że prawdziwy dom, jest tam gdzie są ludzie, ale i zwierzęta. Często nie wyobrażamy sobie życia bez naszych pupili, a opieka nad nimi uczy nasze dzieci odpowiedzialności i szacunku do przyrody. Jeśli myślimy o zakupie królika, musimy poznać cechy tego zwierzęcia i jego wymagania.

jakie są rasy królików miniaturek

Dla posiadających mały metraż dobrym wyborem będzie królik miniaturka. Przed wyborem swojego pupila warto dowiedzieć się jakie są rasy królików miniaturek i czym się one różnią. Z pomocą przyjdzie nam oczywiście internet, ale również każda hodowla królików miniaturowych, której pracownicy na pewno nam doradzą i pomogą w podjęciu decyzji.

hodowla królików miniaturowych

Kupno zwierzaka to duża odpowiedzialność i warto upewnić się co do podstawowych cech i wymagań, oraz tego, czy opieka nad zwierzęciem będzie mogła wkomponować się w nasz tryb życia. Jeśli wybierzemy królika rasy długowłosej, takiej jak angora, perski pluszowy, czy lew miniaturka, to będziemy musieli znaleźć czas na sezonowe wyczesywanie futerka. Jeśli to zaniedbamy, nasze zwierzątko pomimo swojego rodowodu nie będzie wyglądało tak ładnie, jakbyśmy chcieli. Warto rozważyć też rasy krótkowłose takie jak baranek czy mini rex. Czytając opisy ras dowiemy się, które z nich posiadają jaki temperament i łatwiej nam będzie wybrać naszego pupila.