Posiadanie w domu zwierzęcia takiego jak kot czy pies to ogromna radość. Nasze pupile są wspaniałymi towarzyszami życia codziennego i zapewniają nam mnóstwo rozrywki. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że jest to również ogromna odpowiedzialność.

 

Każdy, kto decyduje się na przygarnięcie jakiegokolwiek zwierzęcia do domu musi mieć pewność, że będzie w stanie zapewnić mu odpowiednie warunki oraz należytą opiekę. Czasami okazuje się, że z różnych powodów nie jesteśmy w stanie dłużej opiekować się danym zwierzęciem. Niekiedy również niewielkie z pozoru zaniedbania prowadzą do tego, że nasz zwierzak nieoczekiwanie wydaje na świat potomstwo. W podobnych sytuacjach musimy szybko znaleźć dla takich pupili nowego właściciela i mieć pewność, że dom, do którego oddajemy zwierzę będzie dla niego faktycznie przyjaznym miejscem. Obecnie nie ma problemu z szukaniem osób chętnych do przygarnięcia jakiegokolwiek zwierzęcia.

 

Wystarczy zamieścić w internecie ogłoszenie w stylu oddam kotki pomorskie, aby szybko nawiązać kontakt z wieloma zainteresowanymi. Trzeba jednak dokładnie sprawdzić, komu dokładnie oddajemy nasze zwierzęta. Nie możemy po prostu zgodzić się na ofertę każdej osoby, która wyrazi taką chęć. Dobrze, jeśli będziemy mogli wcześniej obejrzeć dom, w którym zamieszkają nasze zwierzęta. Jeśli dana osoba z jakiegokolwiek powodu nie budzi naszego zaufania, lepiej zrezygnować z jej oferty. Trzeba pamiętać, że jeśli zwierzę nie będzie miało w nowym miejscu zapewnionej należytej opieki, to my sami będziemy współwinni jego nieszczęściu.