Każdy właściciel psa z całą pewnością niejednokrotnie zadawał sobie pytanie, czy dba o sierść i zdrowie swojego pupila w prawidłowy sposób. W sieci znaleźć można wiele informacji na temat pielęgnacji psa w zależności od jego rasy czy rodzaju sierści, lecz będzie ciężko nabyć tak specjalistyczną wiedzę, jaką posiadają profesjonalni groomerzy w renomowanych salonach groomerskich.

Kompleksowa pielęgnacja psa w salonie groomerskim

Część właścicieli psów myśli, że salony groomerskie to miejsca, gdzie udają się tylko właściciele psów wystawowych lub drogich raz. Na początku, gdy powstawały pierwsze salony groomerkie mogło być to prawdą, lecz obecnie przy ich ogromnej popularyzacji, z usług groomerów korzystają właściciele psów bez względu na ich rasę. Odpowiednio zadbany pies wygląda atrakcyjnie ale także dużo lepiej czuje się we własnej skórze.

Wizyta w salonie groomerskim, w zależności od wybranego pakietu usług może obejmować wiele czynności. Podstawowymi usługami w każdym z pakietów salonu groomerskiego POM POM w Poznaniu jest rozczesanie sierści lub włosa, kąpiel w odpowiednio dobranych szamponach, przycięcie pazurków czy pielęgnacja oczu i uszu. Są to oczywiście usługi podstawowe. W wyższych pakietach usług wybrać możemy takie usługi jak nabłyszczanie sierści czy kąpiel w wannie ozonowanej z efektami świetlnymi, co jest nie tylko niebywałą atrakcją dla naszego pupila, ale także czynnością działającą na niego uspokajająco i relaksująco.

Czym jest grooming?

Grooming to nie tylko czynności wpływające na czystość i lśniącą sierść, ale także pomoc w zapobieganiu problemom skórnym, zmniejszenie problemu wypadania sierści czy usuwanie kamienia nazębnego. Wszystkie te czynności składają się na to, że po wizycie w salonie groomerskim zwierze jest zadbane, szczęśliwe a przedewszystkim zdrowe. Właściciele psów są coraz bardziej świadomi w zakresie odpowiedniej pielęgnacji swoich czworonożnych pupili, dlatego coraz częściej korzystają z usług groomerskich.

Tylko profesjonalny salon groomerski

Chcąc skorzystać z usług groomera w swoim mieście, warto wybrać ceniony i renomowany salon, w którym pracują doświadczeni groomerzy. Oddanie swojego zwierzęcia pod opiekę osoby, która dopiero się uczy i nie ma zbyt wiele doświadczenia w tym zakresie, nie będzie zbyt rozsądnym rozwiązaniem. Salon Groomerski POM POM w Poznaniu to miejsce, które tworzą ludzie przepełnieni miłością do czworonogów. Salon POM POM organizuje także szkolenia groomerskie, chcąc przekazać innym swoją ogromną wiedzę w tym zakresie.