Wysokiej jakości, zbilansowana karma to podstawa żywienia psów oraz kotów. Jej skład powinien zapewnić czworonogom wszystkie niezbędne substancje odżywcze, witaminy oraz minerały, które zagwarantują zdrowie, dobrą formę i energię na cały dzień. I choć to karma jest najważniejszym pożywieniem, które ma przynieść uczucie sytości, to w diecie nie powinno zabraknąć również smakołyków. Tym bardziej że odpowiednio wybrane przysmaki dla psów i kotów mają wartościowy skład, a niektóre z nich dodatkowo pomagają dbać o stan uzębienia naszych pupilów. A zatem nie traktujemy przysmaków jako formy rozpieszczania naszych zwierzaków domowych, na którą pozwalamy im raz na kilka tygodni, bo zalety tych produktów są warte tego, żeby regularnie pojawiały się w diecie czworonoga.

Przysmaki dla psów dopasowane do ich potrzeb

W sprzedaży dostępnych jest szeroki wybór smakołyków dla psów, które możemy podzielić na kilka kategorii. Podstawowe smakołyki dla psów to te, które pozwalają na wprowadzanie i poznawanie przez czworonogów nowych smaków. W sklepie internetowym www.karmawataha.pl znajdziemy mnóstwo przysmaków mięsnych z najwyższej jakości mięsa jagnięcego, cielęcego, wieprzowego, wołowego, a także z królika, kaczki, indyka, kurczaka czy sarny. Kupując każdy z tych smakołyków, możemy zaobserwować, który ze smaków najlepiej odpowiada pupilowi, co możemy okazać się cenną wskazówką przy wyborze karmy. W przypadku szczeniaków, a także większych psów, które mają tendencję do gryzienia różnych przedmiotów, przysmak doskonale sprawdza się w roli gryzaka. Trzeba tylko sięgnąć po taki, który jest odpowiednio twardy. Godne uwagi są też przysmaki dla psów o dodatkowych właściwościach, w tym te, które mają za zadanie usuwać nagromadzony osad nazębny. Z kolei psom bardzo aktywnym, które dużo biegają poleca się smakołyki, które dodadzą im energii po treningu i uzupełnią niedobory białka oraz tłuszczy.

Wartościowe przysmaki dla kotów

Była mowa o smakołykach dla psów, to teraz przyszła kolej na koty. Te z natury uwielbiają mięso, dlatego przysmak powinien zawierać jego dużą ilość, najlepiej co najmniej siedemdziesiąt procent. Kierując się zdrowiem naszego czworonoga, zwróćmy uwagę na to, żeby taki rarytas nie zawierał konserwantów i sztucznych ulepszaczy smaku. Za to pożądanymi składnikami oprócz mięsa są ryby, warzywa, owoce, minerały i tauryna. Jeżeli nasz mruczek ma dopiero kilka miesięcy lub jest sędziwego wieku, to sięgajmy wyłącznie po przysmaki dla kotów o półtwardej konsystencji, która będzie łatwa do pogryzienia… Zajrzyj na Karma Wataha i rozpieść swojego pupila zdrowym, wartościowym smakołykiem.