Decydując się na przyjęcie do domu czworonożnego pupila musimy pamiętać o wyposażeniu mieszkania w odpowiednie akcesoria do pielęgnacji, higieny, ale i kociej zabawy. Jednym z najpopularniejszych przedmiotów o których musimy pamiętać robiąc wyprawkę dla milusińskiego jest drapak dla kota. Do czego służy i czy jest konieczny? Jaki drapak sprawdzi się w przypadku naszego czworonoga ? Poniższy artykuł przyniesie odpowiedź na to pytanie. 

Drapaki dla kotów-czy są konieczne?

Wybierając asortyment, który ma posłużyć naszemu czworonożnemu przyjacielowi nierzadko zastanawiamy się nad tym jaką funkcję ma spełniać. Każdy właściciel wie jakie jest przeznaczenie miski, kuwety czy smyczy. Ale czy zastanawialiśmy się nad zadaniem, które spełnia drapak dla kota? Często wydaje nam się, że drapaki dla kotów mają na celu zapewnienie im rozrywki, zwłaszcza pod nieobecność właściciela w domu. I chociaż koty lubią spędzać czas na przeznaczonym dla nich meblu, drapaki mają o wiele ważniejszą misję. Chodzi o zdrowie naszych milusińskich.

Dlaczego koty drapią?

W powszechnym mniemaniu koty drapią, bo ostrzą sobie swoje pazurki. To prawda, choć pojęcie “”ostrzenie pazurów”” nie jest precyzyjne. Koty drapiąc przede wszystkim pozbywają się martwych warstw płytek swoich pazurków, oczyszczają je z łusek, by w ich miejsce wyrosły nowe, ostrzejsze struktury pazurów. Drapanie dla kotów to także forma znakowania swojego terytorium, dlatego że w trakcie tej czynności wydzielają się feromony, informujące ewentualnego intruza (czyli inne zwierzę w domu), że teren należy właśnie do kota.

Drapak dla kota sprzymierzeńcem w walce ze zniszczonymi meblami 

Zastanawiając się, czy zakup drapaka dla kota jest konieczny, pomyślmy o hipotetycznej sytuacji, kiedy nasz kot nie miałby odpowiedniego miejsca by naostrzyć pazury. Szukałby go nie gdzie indziej, a na naszych meblach-kanapach, sofach, łóżkach, drewnianych stołach, krzesłach czy innych elementach wystroju mieszkania. Kot bowiem musi każdego dnia, czasem i kilkukrotnie ostrzyć pazury, często koty potrzebują także miejsca do ćwiczeń-rozciągania, skakania i innej aktywności i zabaw. Dlatego warto zainwestować w profesjonalny drapak dla kota, odznaczający się starannością wykonania i przede wszystkim solidnością. Jeśli mamy do dyspozycji spory metraż idealnym rozwiązaniem będzie drapak-drzewko dla kota. Czym drzewka dla kotów wyróżniają się na tle innych drapaków i gdzie kupić solidne modele z gwarancją, że nasz pupil będzie bawił się bezpiecznie? Z pomocą przychodzą drapaki-drzewka dla kotów z firmy msell24h.pl.

Drapaki-drzewka dla kotów od msell24h.pl-dlaczego warto?

Drapak-drzewko dla kota, dzięki swoim parametrom spełniają idealne cechy mebla dla naszego czworonoga. Przede wszystkim są wysokie (mają 170 cm!) , więc idealnie sprawdzą się w aktywności fizycznej dla kota, który lubi się wyciągać (a większe koty wyciągają się nawet na długość jednego metra), ale umożliwiają także ostrzenie pazurów w ulubionej kociej pozycji-stojąc na tylnych łapach. Drapaki drzewka dla kotów z firmy msell24h.pl są także pionowe, a to koty uwielbiają-pionowy, wysoki drapak imituje naszemu pupilowi- drapieżnikowi z natury, aktywność na wysokościach.  Wysoki drapak to także wzmożone ćwiczenia fizyczne- bieganie w górę i aktywizacja kocich mięśni. Pamiętajmy jednak, że koty uwielbiają polować i czuć się wtedy bezpiecznie. Drapaki drzewka z firmy msell24h.pl idealnie im to umożliwią dzięki dwóm szerokim platformom widokowym, z których kot będzie miał idealny podgląd na otoczenie. Zestaw został także wyposażony w trzy pluszowe myszki, zawieszone pod platformami, które zapewnią kotu rozrywkę. Do odpoczynku posłużą mu natomiast dwa pluszowe domki, w których będzie mógł uciąć sobie drzemkę. Całość drapaka drzewka dla kota dopełniają drabinki do wspinania i słupki ze sznurem sizalowym, który na pewno przyciągnie uwagę kocich oczu.  Zestaw odznacza się niebywałą stabilnością, która jest gwarantuje bezpieczeństwo kota w trakcie aktywności na drapaku.