Każdy właściciel szczerze kochający swego psa potrafi zrobić wszystko, aby był on radosny oraz w pełni szczęśliwy. Istotną rolę w życiu każdego czworonoga odgrywają gryzaki. Jaki wybrać naturalny smakołyk dla psa, aby był on w pełni zadowolony oraz cieszył się dobrym zdrowiem?

Przysmaki dla psów – szeroka oferta

Obecnie sklepy zoologiczne oferują niezwykle szeroki wybór przysmaków dla psów. Wśród wielu z nich na szczególną uwagę zasługują naturalne gryzaki dla psów, które to są wykonane z suszonego albo wędzonego mięsa czy też ze skóry zwierzęcej. Dziś trudno znaleźć takiego czworonoga, który to by nie szalał na widok suszonych świńskich uszu, wędzonych kości czy też suszonej szyneczki.

Warto pamiętać o tym, że niektóre smakołyki dla psów nie nadają się dla tych zwierząt, które to mają problemy z jamą ustną. Dla takich czworonogów doskonałą alternatywą są gumowe gryzaki dla psów, których to wnętrze jest wysmarowane pachnącą pastą mięsną. Są one o wiele bardziej delikatne dla zębów oraz dziąseł, niż gryzaki wykonane z twardych tworzyw sztucznych. Zatem są to również idealne gryzaki dla szczeniaków.

Jak wybrać najlepsze przekąski dla psów?

Ogromnym zainteresowaniem wśród właścicieli mających na uwadze dobro swych pupili cieszą się w pełni naturalne gryzaki dla psów , które to stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej diety każdego psa. Wybierając w pełni wartościowy produkt, każdy właściciel może być pewien, że dostarcza swemu pupilowi dostateczną porcję białka, błonnika, witamin oraz niezbędnych dla jego zdrowia minerałów.

Na rynku zoologicznym dostępne są również takie przysmaki dla psa, które regulują pH przewodu pokarmowego, wspomagają procesy trawienne oraz poprawiają apetyt. Z kolei gryzaki dentystyczne czyszczą zęby, poprawiają ukrwienie dziąseł oraz skutecznie redukują kamień nazębny.

Warto zawsze pamiętać o tym, że wysokiej jakości gryzaki dla psa nie powinny zawierać w swym składzie konserwantów oraz sztucznych barwników i aromatów. Wybierając taki produkt można narazić swego pupila na alergię oraz inne przykre dolegliwości. Duże znaczenie ma również rozmiar przysmaku, bowiem powinien on być zawsze odpowiedni do wielkości pyska zwierzęcia.

Rodzaje naturalnych gryzaków dla czworonoga

Naturalne smakołyki dla psów są bardzo zdrową przekąską, którą każdy czworonóg chrupie z wielką ochotą i zadowoleniem. Ogromnym rarytasem są produkty wieprzowe, wołowe, królicze, jagnięce, czy drobiowe. W sprzedaży powszechnie dostępne są suszone uszy, nosy, ogonki wieprzowe, ścięgna, wątroby i skóry wołowe. Ponadto można zakupić suszone ryby czy królicze kręgosłupy. Jakie znaczenie ma zatem spożywanie przez psa poszczególnych przekąsek?

Ogonki wieprzowe są dość twardą przekąską, która służy psu na dość długi czas. Musi on bowiem włożyć mnóstwo wysiłku, aby je dobrze pogryźć. Przeżywanie ogonków wieprzowych jest doskonałym masażem dziąseł oraz gwarancją odpowiedniej higieny zębów.

Nosy wieprzowe są cennym źródłem witamin, białka i tłuszczu zwierzęcego. Stanowią one lekkostrawną przekąskę, która to jest w pełni bezpieczna dla wszystkich ras psów.

Uszy wołowe w porównaniu do uszu wieprzowych zawierają znacznie mniej tłuszczu, więc są polecane dla psów z tendencją do tycia.

Żwacze wołowe to smakołyk, który reguluje pracę układu trawiennego oraz stabilizuje naturalne pH żołądka. Ponadto wspomaga higienę jamy ustnej każdego psa.

Wybór gryzaków na rynku zoologicznym jest ogromny, zatem każdy właściciel może wybrać taki, który będzie w pełni odpowiadał jego pupilowi.