Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.

Zazwyczaj psa kupujemy od sprawdzonych hodowców, coraz częściej decydujemy się również na adopcje ze schroniska i to jest piękna inicjatywa, chociaż takie psy wymagają od nas więcej pracy z nimi. Wielokrotnie taki pies ma za sobą dramatyczne przeżycia i trzeba zainwestować dużo czasu, aby poczuł się bezpiecznie w naszym towarzystwie.

O naszego pupila dbamy odpowiednio go żywiąc, dajemy witaminy i suplementy. Tworzymy dla niego dom, w którym będzie się czuł jak członek rodziny. Chcemy, żeby nasze zwierzęta były zdrowie, ale również i bezpieczne. Często właściciele psów wierzą, że ich pupil nigdy się nie zgubi, a tymczasem pies może zwyczajnie zerwać się ze smyczy i pobiec np. za wiewiórką w lesie albo zwyczajnie wystraszyć się. Statystyki mówią, że wiele psów nigdy nie wraca szczęśliwie do domu. Dlatego warto zadbać o ich bezpieczeństwo i kupić zawieszkę z imieniem dla psa.

O bezpieczeństwo psa możemy zadbać inwestując w zawieszkę z jego imieniem.

Taka zawieszka to nic innego jak mała plakietka lub blaszka.

Na takim identyfikatorze należy wygrawerować ważne dla nas informacje takie jak:

  • imię psa,
  • imię i nazwisko właściciela,
  • numer kontaktowy do właściciela,
  • istotne informacje na temat zdrowia psa np. wymagania podawania specjalnych leków,
  • możemy dodać jakiś specjalny napis np.: „Chcę do domu”

Zawieszka z imieniem dla psa to akcesorium, które zwiększy prawdopodobieństwo odnalezienia naszego pupila, gdy się zgubi lub ucieknie. Ten kto przypadkiem odnajdzie naszego psa będzie mógł się skontaktować z nami oraz nas zlokalizować.
Zawieszka z imieniem psa może mieć różny kształt i wielkość. Wszystko zależy od wielkości psa. Małemu pieskowi nie należy kupować dużego identyfikatora, ponieważ może za bardzo obciążać jego szyję lub krępować jego ruchów. Nie powinna ona również przeszkadzać psu w zabawie czy treningach. Dodatkowo nie powinna wytwarzać dźwięków, ponieważ stanowiłoby to dyskomfort dla psa przez np. dzwonienie przy każdym jego ruchu.

Identyfikator dla psa powinien zostać odpowiednio zamocowany do obroży czy szelek w taki sposób, aby nie mógł się zerwać podczas zabaw. Standardowe zaczepy typu metalowe kółko może być zawodna. Obecnie coraz więcej popularności zdobywają zawieszki mocowane na rzep, są one bardziej wytrzymałe i nie wydają przy tym żadnych dźwięków. Najbardziej bezpiecznym sposobem umieszczenia danych psa i właściciela jest nabijanie lub naszywanie bezpośrednio na obrożę jako metalowa, lub plastikowa blaszka, albo w formie haftu na obroży.
Takie zawieszki z danymi psa i właściciela należy kupić zarówno dla psa domowego jak i dla psa podwórzowego, niezależnie od wieku psa, jego masy czy rasy. Każdy z nich może się zgubić lub uciec.

Zawieszka z imieniem dla psa może również zostać wykonana samodzielnie. Wystarczy zalaminować kartkę z podstawowymi danymi i przymocować do obroży. Niemniej jednak lepszym wyjściem będzie zamówienie zawieszki u specjalisty, która zostanie wykonana z trwałego i eleganckiego materiału. Możemy również wybrać sobie kształt, jaki nam najbardziej się podoba. Wzorów jest dużo: kwadratowe, prostokątne, w kształcie serca, czy kości.

Jeśli chcemy długo cieszyć się z towarzystwa psa, nie unikajmy zakupu takiego niezbędnego akcesorium.