Jeśli zaginie twój czworonóg to na pewno załamujesz ręce i nie wiesz jak go odnaleźć. Dobrą metodą jest popytanie ludzi poruszających się po okolicy, którzy być może go widzieli. To najczęściej pierwsza reakcja po zaginięciu psa. Jeśli jednak okazuje się, że nikt go nie widział, a od momentu, gdy widziałeś go ostatni raz minął dość długi czas to warto podjąć poważniejsze kroki.

 

Dobrym pomysłem jest napisanie ogłoszenie o zaginięciu psa i umieszczenie go w strategicznych miejscach na przykład pod sklepem, apteką, czy na przystanku autobusowym. Ważne jest, żeby widziało go jak najwięcej osób. Dlatego warto ogłoszenie tego typu zamieścić również w mediach społecznościowych. Internet jest miejscem, gdzie przesiaduje większość młodych ludzi codziennie, dlatego zwiększa to prawdopodobieństwo, że zobaczą nasze ogłoszenie i zainteresują się. Może skojarzą znalezionego psa o którym mówiła ich mama z afiszem, który widzieli w sieci.

 

Ogłoszenie powinno zawierać zdjęcie zwierzaka, to czy jest młody, czy raczej starszy, a także jak ma na imię, jeśli reaguje na wołanie po imieniu. Warto podać znaki szczególne, czy miał na sobie obrożę i jakiego była koloru. Również warto podać rasę, albo umaszczenie. Generalnie warto podać wszystkie dane, które pozwolą ludziom rozpoznać naszego zwierzaka i zwiększyć pewność, że o niego właśnie chodzi. Nie ma co panikować, jeśli pies został znaleziony przez osobę, która widziała nasze ogłoszenie to osoba na pewno zadzwoni do nas, dlatego najważniejszą rzeczą jest podanie numeru telefonu.