Króliki, tak jak inne niektóre ssaki mają własny język. Przy pomocy dźwięków oraz poruszania ciałem pokazują w jakim zwierzę jest nastroju.

Dlaczego królik tupie?

Duże znaczenie w zachowaniu człowieka jak i niektórych zwierząt ma mowa ciała. Zapewne mowa ciała człowieka jest inna jak królika. Dlatego też nie zawsze poprawnie rozumiemy jego zachowanie. Dlaczego królik tupie ? to pytanie na które odpowiedź nie jest jednoznaczna.
A zatem królik tupie, gdy w znajduje się w sytuacji zagrożenia. Ponadto króliki w ten sposób przekazują sobie informację o nadchodzącym niebezpieczeństwie. To tupanie informuje wszystkie króliki znajdujące się w pobliżu o zbliżającym się drapieżniku. To bardzo nerwowe zachowanie ostrzega w szczególności o tym iż w pobliżu jest nowa osoba lub też uderzono przedmiotem. Jeśli nasz królik jest bardzo płochliwy, powinien on znajdować się w spokojnym pomieszczeniu. Warto tez wspomnieć, że niektóre króliki tupią nie z tylko nerwów, ale w celu przywołania swojego opiekuna. A zatem, jeżeli zauważymy, że tupie bez powodu, może to świadczyć o tym, iż nas woła. Oznaką takiego tupania królika mogą być też kłopoty zdrowotne.