Psy, podobnie jak ludzie, powinny spożywać karmę odpowiednią dla swojego wieku i rasy. Oczywiście mogą też do każdego posiłku jeść porcję frytek, ale będzie to miało negatywny wpływa na ich samopoczucie, zdrowie i ogólną kondycję. Jeśli chodzi o dokonywanie wyborów żywieniowych dla psów, należy szukać kompletnej i zbilansowanej karmy, takiej jak karma Happy Dog.

Jedzenie dla psa jest takie samo, ale jednak inne niż nasze

Każdy, kto jest właścicielem psa musi zdawać sobie sprawę z tego, że co psy komunikują nam, że chcą, nie zawsze jest tym, czego potrzebują. Nie powinniśmy pozwalać, aby te psie spojrzenie przy stole wpływało na nasze decyzje żywieniowe. Istnieje kilka typowych nieporozumień, jeśli chodzi o nasze zrozumienie sposobu odżywiania się naszych psów. Jednym z największych i najczęściej popełnianych błędów jest dzielenie się jedzeniem. Ludzie często myślą, że dzielenie się pomaga psu poczuć się szczęśliwym i bezpiecznym. Zapominają jednak, że przez takie zachowanie wysyłają psom sprzeczne sygnały, które nie potrafią odróżnić obiadu ze stołu od ich codziennego posiłku jakim jest psia karma. Równie często właściciele nie uwzględniają dodatkowych kalorii, które mogą mieć długoterminowe konsekwencje zdrowotne.

Czy dieta psa jest prawidłowa?

Pierwszym sygnałem, że pies ma odpowiednią dietę jest to, że chętnie zjada swoje posiłki. Oczywiście pies może zmienić preferencje żywieniowe, a powodów może być co najmniej kilka. Czasami żywność nie jest odpowiednio przechowywana, co może zmienić konsystencje i smak. Kilka dni bez posiłku może znacząco wpłynąć na samopoczucie psa. Być może wydawać się to nudne, ale karmienie jedną wysokiej jakości karmą zapewni czworonogowi wszystko, czego potrzebuje. Oznacza to, że wszystkie niezbędne składniki odżywcze zostaną dostarczanych z każdym posiłkiem, o ile karmienie odbywa się zgodnie z instrukcjami na opakowaniach.

Jak aktywność wpływa na zdrowie psa?

Na kwestię aktywności psów można spojrzeć poprzez aktywność ich właścicieli. Istnieją badania, które jasno wskazują, że ludzie, którzy mają psy są znacznie bardziej aktywni fizycznie, niż ci, którzy psów nie mają. Zabieranie psa np. na poranny jogging jest świetnym pomysłem, ale można także zapewnić mu dedykowaną rozrywkę. Ciekawą opcją jest bieżnia wodna Poznań, która ma szczególne znacznie w przypadku zwierząt wymagających rehabilitacji po różnego rodzaju urazach, zabiegach i operacjach. Takie ćwiczenia pomogą psu odzyskać dawną dobrą kondycję.