Biegunka u zwierzęcia jest równie nieprzyjemną rzeczą dla zwierzęcia oraz jego właściciela

Biegunka nigdy nie jest przyjemna ani nie pozostaje bez wpływu na zdrowie, jednakowo dla zwierzęcia oraz także człowieka. Nie chodzi tylko o sam widok cierpiącego zwierzęcia czy człowieka. Sama dolegliwość, jaką jest biegunka, zawsze okazuje się niebezpieczna, przez wzgląd na ryzyko odwodnienia się organizmu. Może też okazać się trudne rozpoznanie biegunki, która jest łatwa w wyleczeniu u szczenięcia, od tej, za którą może kryć się jakiś poważniejszy problem.

Czynniki chorobotwórcze, wywołujące biegunkę

Biegunka u szczeniaka , a elementy chorobowe ją powodujące? Oto, poniżej- podane niektóre z nich:

Pojawia się, kiedy szczeniak po raz pierwszy pojawia się w nowym miejscu jego zamieszkania, wtedy z dużym prawdopodobieństwem będzie zestresowany. Wynika to z powodu całkowicie nowego, innego otoczenia oraz nieznajomych ludzi wokół niego. Po pierwszych kilku dniach domu stres pojawiający się w postaci biegunki powinien ustąpić samoczynnie.

-Nowa karma, nowe pożywienie

U szczeniaka biegunką może być symptomem jego problemów z zaadoptowaniem się organizmu zwierzęcia do nowej karmy. Bardzo ważne jest, aby po pierwszym roku życia psa, zmienić zwierzęciu karmę oferowanej dla szczeniąt na karmę przeznaczona dla dorosłych psów, Taka zmiana karmy również może spowodować nasilenie się biegunki oraz jest to proces, jak najbardziej normalny (przejściowy stan). W trakcie paru dni przewód pokarmowy psa powinien powrócić do normy. – Pasożyty, wirusy
Szczenięta z wielką łatwością zarażają się pasożytami, zarazkami, które mogą wywoływać u psa biegunkę. Pasożyty i wirusy występuję najczęściej w niehigienicznych środowiskach. Pasożyty oraz wirusy mogą zostać też przekazywane- w drodze: z matki do szczenięcia, Jest to jedna z wielu przyczyn, w których należy dokładnie obejrzeć matkę szczeniaka przed dokonania zakupu zwierzęcia.

Wszelkich dalszych odpowiedzi oraz pomocy należy szukać u lekarza weterynarii.