Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Jednak czasami niektóre rasy, oprócz tego, że są świetnymi towarzyszami, są bardzo kosztowne. Nie ma co ukrywać, że rasowe psy są drogie, ale to 10 najdroższych psów świata.

1.Mastif tybetański

Mastify to bardzo charakterystyczne, dostojne psy. Wyglądem przypominają lwy! Jednak to nie z tego powodu, głównie w Chinach, płaci się za nie miliony.
W Państwie Środka wierzy się, że w mastifach mieszkają duchy przodków. Może to dlatego, ktoś zapłacił tam 2 miliony dolarów za mastifa, a może dlatego, że rasowych zostało około kilkudziesięciu.

2.Rosyjski toy

Temperamentne, radosne większe ratlerki. Tak można opisać te psy.
Jednak przy opisie warto zaznaczyć, że ich cena w stosunku do ratlerka jest również o wiele wyższa bo wynosi do 5 tysięcy złotych

3.Pomeranian

Pomeranian to naprawdę uroczy piesek. Inaczej zwany szpicem miniaturowym, jest niezwykle odważnym jak na swoje rozmiary psem.
Szpice jego wielkości obecnie są dość częste biorąc pod uwagę, że ich hodowla to sprawa ostatnich kilku dziesięcioleci. Jednak cena sprawia, że nie jest to pies dla każdego.

4.Samojed

Uroczy, radosny i piękny śnieżnobiały pies z miękkim, gęstym futrem. Kto nie chciałby takiego towarzysza? Zwłaszcza, że to silna i odporna rasa, która przeżyje z nami lata.
Ma to jednak swoją cenę. Samojedy to jedne z najdroższych psów świata.

5.Chow Chow

Chow Chow to bardzo charakterystyczny pies. Duży, z charakterystycznym futrem i pyskiem. Ten pies z Dalekiego Wschodu jest ponadto bardzo, ale to bardzo charakterny, uparty i podobnie jak koty, lubi robić rzeczy po swojemu.
Mimo to jest bardzo ceniony, i to nie tylko jako psi przyjaciel. Również finansowo.

6.Pirenejski pies górski

Piękny pies o wspaniałym łagodnym i spokojnym charakterze. Jeśli poszukujesz towarzysza w górskie wycieczki, który będzie przy tobie trwał cokolwiek by się nie działo to pies stworzony dla ciebie. Jednak zanim przygotujesz się na tego psa wiedz, że jego cena wynosi do 4 tysięcy złoty za szczeniaka.

7.Cavalier King Charles Spaniel

Istnie królewski pies, uwieczniony na wielu obrazach, nieodzowny pupil królowej Wiktorii i pies obecny w wielu pałacach. W XX wieku uznany za najpiękniejszego psa do towarzystwa.
Nie dziwne więc że te cudne pieski kosztują nawet kilkanaście tysięcy złotych.

8.Pies faraona

Pies, który wyglądem przypomina egipskie posągi. Mimo tego nie są to psy salonowe, jak poprzednie cavaliery. Pies faraona to typowy pies łowiecki, który nie przepuści żadnej potencjalnej ofierze.
No może jednak nie taki typowy. Jest bardzo, ale to bardzo drogi.

9.Wilczarz irlandzki

Kolejny pies myśliwski na liście. Wilczarze były niegdyś ulubionymi psami szlachty, która szła na polowanie. Obecnie za to istnienie tylko kilka prawdziwych linii rasowych tego psa. Dlatego jego cena jest bardzo wysoka.

10.Basset

Bassety to bardzo towarzyskie psy, które kiedyś świetnie sprawdzały się przy tropieniu zajęcy. Obecnie to typowe psy do towarzystwa, uwielbiające ruch. Jednak ich cena sprawia, że nie każdy może mieć takiego radosnego psa.