Gdzie znaleźć wymarzonego psa w Białymstoku?

Wilda3 / Pixabay

Co ma zrobić mieszkaniec Białegostoku, który zapragnie mieć psa? Przede wszystkim należy podejść do tej sprawy poważnie. Pies nie jest rzeczą, którą można oddać, gdy się znudzi. Psy są bardzo inteligentnymi i uduchowionymi zwierzętami, które bardzo mocno przywiązują się do swoich właścicieli. Dlatego należy absolutnie wykluczyć możliwość zapewnienia czworonogowi traumy w postaci oddania go do schroniska lub innego, równie przykrego miejsca.

Nie ma co się łudzić, decyzja o kupieniu lub przygarnięciu psa będzie rzutować na całe późniejsze życie. Jest to niejako nowy członek rodziny, o którego trzeba należycie dbać, zawsze mieć środki na karmę oraz awaryjne środki na ewentualne leczenie. Oprócz tego regularnie należy psa odrobaczać, szczepić i zapewniać mu ochronę przeciw pasożytom. A przede wszystkim pies potrzebuje dużo ruchu i należy liczyć się z przymusem codziennych spacerów, nawet kilka razy dziennie, niezależenie od pogody, nastroju właściciela, czy poczucia braku czasu. Są to podstawowe potrzeby tych zwierząt bezwzględnie należy je spełniać.

Jeśli z całą wiążącą się z tym odpowiedzialnością, decyzja o nabyciu zwierzęcia została podjęta, warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę adopcję psa ze schroniska. Trafiają tam zwierzęta pokrzywdzone przez los, a przede wszystkim przez ludzi i teraz bardzo potrzebują odmiany w postaci ludzkiego dobra i ciepła oraz nowego domu. Innym miejscem, w którym można znaleźć dla siebie towarzysza na resztę życia w postaci psa, jest giełda psów Białystok.