Alergia to jedna z najczęstszych przypadłości ludzi w obecnych czasach. Człowiek może mieć alergię na rozmaite rzeczy. W wielu przypadkach jest to kurz i roztocza co powoduje obfite łzawienie oraz katar. Wielu ludzi posiada alergię na poszczególne pokarmy. Nie tolerujemy zazwyczaj laktozy lub innych składników pochodzenia zwierzęcego. W skrajnych przypadkach spożycie pokarmu na którego ma się uczulenie może nawet skutkować śmiercią. Alergia dzisiaj bardzo przeszkadza w życiu, szczególnie jeżeli jesteśmy uczuleni na pyłki różnych roślin co uniemożliwia w trakcie ich pylenia swobodne spacery po łąkach lub lasach. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele preparatów, które pomagają zwalczać wszelkie dolegliwości związanie z alergią. Warto jednak na początku zastosować te naturalne, które nie powinny generować skutków ubocznych. Przez specjalistów polecane są więc liczne zioła na alergię .

Jakie stosować zioła na alergię?

Możemy dzisiaj wybierać wśród wielu ziół na alergię. Najpopularniejsze z nich to :

1. Czarnuszka siewna

Z ziaren czarnuszki, które charakteryzują się niesamowitym aromatem uzyskuje się olej, który stosowany jest powszechnie w przypadku różnego rodzaju alergii. Ten specyfik działa bardzo silnie i przeciwzapalnie co skutkuje powstrzymaniem oznak alergii. Ludzi stosujący olej z czarnuszki zauważyli, że znacznie szybciej schodzą ze skóry wszelkie zaczerwienienia oraz podrażnienia. Pomaga o też w walce z katarem oraz dusznościami. W przypadku alergii na pożywienie, olej z czarnuszki skutecznie radzi sobie ze skurczami jelit, które mogą powodować alergiczne biegunki.

2. Pachnotka zwyczajna

Występują również w postaci nasion z których wytwarza się olej do celów walki z przyczynami oraz skutkami alergii. Dostarcza on wielu potrzebnych składników takich jak: kwas omega – 3 lub kwas rozmarynowy. Pozwalają one za zahamowanie rozwijających się już objawów wystąpienia alergii takich jak zmiany skórne oraz katar. Wiele medycznych badań wykazało, że osoby, które zażywają olej z pachnotki zwyczajnej regularnie, dużo lepiej radzą sobie też z dusznościami spowodowanymi przez uczulenie. Z tej rośliny można również wytworzyć wyciąg z jej liści. Jest on stosowany na szeroką skalę w leczeniu zmian skórnych takich jak atopowe zapalanie skórne. Są skutecznie również w walce z zapaleniem spojówek lub alergiczną biegunką.

3. Wiesiołek dwuletni

Sekretem tej rośliny są znowu nasiona z których tłoczy się olej stosowany w walce z alergią. Jest ona bogato nasycony we wszelkie kwasy tłuszczowe, które skutecznie radzą sobie z wszelkimi objawami uczulenia. Skutecznie powstrzymuje on przede wszystkim rozwój atopowego zapalenia skóry, kataru siennego lub astmy alergicznej. Ta roślina posiada również liście, które stosuje się do walki z uczuleniami. Wytwarzany z nich jest wywar, który zawiera bardzo dużo cennych substancji takich jak : luteina lub rutyna. Jest on skutecznie stosowany przede wszystkim w przypadku zmian skórnych spowodowanych alergią lub silnych duszności.